Skip to content

Moc Wybaczania

linia-mocmis3 kopia

Metoda Colina C. Tippinga RADYKALNE WYBACZANIE

Jestem trenerką tej metody, certyfikowałam się w Instytucie Metody Tippinga, który jest jedynym w Polsce, autoryzowanym oddziałem The Institute for Radical Forgiveness Therapy & Coaching Inc.  Prowadzę sesje radykalnego wybaczania.

Założenia i koncepcja

Metoda Colina Tippinga oparta jest na odkrywaniu blokujących nas programów. Jest to sposób na uwolnienie się z emocji, które nas nie wspierają, trzymają, uruchamiają niezrozumiałe na nas zachowania.

Ważną kwestią jest tu gotowość przyjęcia lub nawet tylko otwarcie się na koncepcję, że jesteśmy istotą duchową doświadczającą w ludzkim ciele.   

Życie nie jest losowym zbiorem zdarzeń bez celu. To co wydaje się być przypadkiem jest tak naprawdę rozwinięciem Wyższego planu, który jest całkowicie sensowny jeśli chodzi o nasz duchowy rozwój.

Tradycyjne wybaczanie zakłada, ze wydarzyło się cos złego, ze był kat i była ofiara. W ten sposób patrząc znajdujemy się w świecie ofiar, czyli zakładamy, że ktoś zrobił nam coś złego. W taki podejściu wybaczenie jest trudne, ponieważ jako ludzie chcemy by oprawca poniósł konsekwencje.

W radyklanym wybaczaniu uważamy, że to co się wydarzyło, wydarzyło się nie nam lecz dla nas. Nie ma kata i nie ma ofiary, wszystko co się dzieje jest okazją do uzdrowienia. Radykalnie wybaczyć to znaczy poczuć ulgę z uwolnienia emocji.

Nie zmieniamy osoby, która nas zraniła. Zmieniamy nasz stosunek do osoby lub sytuacji. Dostrzegamy doskonałość z duchowego punktu widzenia.

Kiedy denerwujemy się na inną osobę lub sytuację, odzywa się w nas coś, co potępiliśmy w sobie i czemu zaprzeczyliśmy, co stłumiliśmy i co przenieśliśmy na tę osobę lub rzecz.

Zaczynamy rozumieć, że jest ważny powód, dlaczego nam się coś przytrafia. Energia, która jest zablokowana wokół jakiejś historii i która może przejawiać się w formie żalu lub urazy, wpływa na brak przepływu w wielu sferach życia. Gdy uwolnimy tą energię, wówczas następuje przemiana na wszystkich poziomach, które są związane z blokadą.

Radykalne wybaczanie daje konkretne narzędzia, dzięki którym pracuję z klientami.

Jest to np. arkusz radykalnego wybaczania, 3 listy, oddech Satori stosowany przy 7 krokach RW i inne.

Trener nie terapeuta

„Trener Radykalnego Wybaczania to ktoś, kto pomyślenie ukończył wymagany program nauki i Etap Praktykancki, uzyskując pełną aprobatę komisji egzaminacyjnej. Jest uważany za osobą kompetentną, by dzielić się z innymi ludźmi ideami, koncepcjami i zasadami Radykalnego Wybaczania, zdefiniowanymi w książce Radykalne Wybaczanie Colina C.Tippinga, oraz by przeprowadzać ich przez poszczególne zadania >>samopomocy<< i procesy opisane w książce czy prezentowane absolwentowi przez Instytut w czasie treningu lub po jego zakończeniu.” (materiały szkoleniowe Instytutu C.Tippinga)

Trener uczy jak odkryć duchową prawdę, która jest w każdym człowieku.

Trener uczy jak zobaczyć swoje możliwości samodzielnej zmiany wewnętrznej i zrozumienia siebie. Nie tylko w sytuacjach omawianych na sesjach. Pokazuje również schemat działania w przyszłości, by nie działać automatem według starej perspektywy, gdy ktoś lub coś naciśnie guzik emocjonalny.

Trening jest współpracą pomiędzy mną i klientem. Wykorzystywane są różne narzędzia metody radykalnego wybaczania i procesy, które mają na celu zainspirowanie klienta do maksymalnego wykorzystania swojego osobistego i zawodowego potencjału. Trening RW został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić kreowanie celów osobistych i zawodowych.

Połącznie metod

Na swoich sesjach łączę pracę metodą radyklanego wybaczania z dźwiękami mis i gongów. Gdy wymaga tego sytuacja, rozluźniam klienta dźwiękiem misy, gdy poczuję potrzebę gram na gongach, by również pamięć komórkowa została oczyszczona.

Moje doświadczenie pokazuje, że połączenie tych dwóch metod daje wyjątkowe efekty uwolnienia starej energii,  zmianę postrzegania trudności życiowych, zaufanie do procesu, a przede wszystkim pokazuje, że MOC zmiany na lepsze jest w Tobie.

Każdy jest swoim nieświadomym katem, ale też może być świadomym wybawcą (teks z internetów, nie mój). Nikt za nas tej najważniejszej pracy nie wykona. Może pomóc, ale samemu trzeba zrobić pierwszy krok.  Podjęcie samodzielnej decyzji już rozpoczyna proces uwalniania.

Uwolnić emocje, przekonania, napięcia….

Pod takim tytułem prowadzę również koncerty mis i gongów z procesem radykalnego wybaczania.

Na początku spotkania przybliżam metodę C.Tippinga.

Następnie rozpoczynam 4 etapowy proces RW w formie medytacji prowadzonej. Jest to wewnętrzna praca każdego uczestnika nad swoim indywidualnym tematem. Używam jednego z narzędzi RW przy delikatnych dźwiękach terapeutycznych mis.
1. Widzę co stworzyłam/em.
2. Dostrzegam swoje emocje. Czuję w ciele i oddycham.
3. Jaki jest dar tej sytuacji?
4. Wybieram moc spokoju.

W drugiej części uczestnicy doświadczają działania dźwięków mis, gongów, bębnów, dzwoneczków, harfy kryształowej. Następuje odblokowanie emocji i napięć zgromadzonych w ciele. Zawsze zgodnie z indywidualną gotowością.

CO DAJE PROCES RADYKALNEGO WYBACZANIA?

Uchyla lub otwiera na oścież drzwi do świata, gdzie czujesz:

Zaufanie do siebie, dzięki któremu przyciągasz ludzi, którym możesz zaufać.

Miłość do siebie – przyciąga ludzi, których możesz pokochać i którzy kochają Ciebie.

I tego Ci życzę.

Jak umówić się na rozmowę lub sesję ze mną? Najszybszą formą kontaktu jest sms tel. 883 180 476, wolniejszą mail kontakt@mocmis.pl.  Stacjonarne sesje w Łodzi na ul. Łąkowej 11 lub online.

Cykl spotkań i cena sesji.

Historia Jill – prawdziwa historia siostry Colina Tippinga. Warto przeczytać, ponieważ jest to piękny przykład jak działa radykalne wybaczanie.

Gra SATORI – gra planszowa radyklanego wybaczania, sesja indywidulana, w której odkrywasz blokady i uwalniasz się od nich. Możesz zagrać raz i sprawdzić jak zmienia się podejście do wielu spraw.

linia-mocmis3 kopia
0:00
0:00