Skip to content

Ten wpis jest z poziomu zrozumienia, że WSZYSTKO jest ENERGIĄ, WIBRACJĄ. Jeśli jeszcze tego nie wiesz lub nie czujesz, zachęcam to zapoznania się z samodzielnie wyszukanymi informacjami pod hasłami: Nicola Tesla, David R. Howkins, Michael Newton, fizyka kwantowa. Znajdziesz to, co jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie. A u mnie dowiesz się co zrobić, by oczyścić swoją energię.

By Tym Życiem Cieszyć Się ...

należy najpierw posprzątać w nim, regularnie oczyszczać z blokad, starych nawyków, niewspierających przekonań powodujących często ciągły stres w życiu.

W tym tekście znajdziesz odpowiedzi na pytania:

  • Jak poczuć czy potrzebujesz oczyszczenia?
  • Co to jest koło zanieczyszczeń?
  • Jak i kiedy się oczyszczać?

Czy wyobrażasz sobie nie myć regularnie, codziennie zębów? Ble, nieprawdopodobne. Od razu przychodzi poczucie niesmaku, obrzydzenia, oblepienia.

A wyobrażasz sobie, co się dzieje każdą Twoją warstwą energetyczną, emocjonalną, mentalną, gdy regularnie nie oczyszczasz ich. To samo, co w przypadku brudnych zębów. To, że nie widać zabrudzeń energii (dla większości ludzi), nie oznacza, że ich nie ma.

Każda trudna emocja, każda nieżyczliwa myśl o sobie lub innych, każde wydarzenie pozostawia na nas ślad, warstwę, nalot. Jeśli nauczymy się systematycznego oczyszczania, możemy sami z łatwością radzić sobie z większością trudności. I nie zawsze potrzebujemy do tego kogoś z zewnątrz. Bo doświadczenie efektywnego samooczyszczania jest jak jazda na rowerze, nie zapominasz i im dłużej jeździsz tym lepiej jeździsz.

Jednak, gdy nie usuwamy nalotu potrzebne jest piaskowanie, a czasem nawet leczenie kanałowe. Serce jest zamknięte, nie potrafimy czuć subtelnych sygnałów ciała, zanika radość życia, pojawia się ciągły stres i zamartwianie, widzimy więcej negatywów niż pozytywów, ciało domaga się coraz większej uwagi – chorując.

Nasze otoczenie, sytuacja życiowa pokazują to, co dzieje się w środku. Ten nalot manifestuje się w postaci napięć, konfliktów, irytujących ludzi, oporu, również bezsilności, gdy wszystko się nawarstwia.

Zanim jednak zaczniesz oczyszczanie, dobrze jest nauczyć się jak poczuć siebie, swoje miejsca i aspekty potrzebujące uwagi i wsparcia.

Jak poczuć czy potrzebujesz oczyszczenia?

Pomyśl czy zdarzyło Ci się wyczuwać czyjąś energię, subtelne wibracje. Ktoś/coś Cię przyciągało lub odpychało. Z pewnością nie raz to poczucie było, słabsze lub silniejsze.

A teraz zastanów się czy umiesz poczuć swoją energię? Zamknij na chwilę oczy i odetchnij.

Jeszcze raz odetchnij wolno i spokojnie. Zobacz, co się dzieje w Twoim umyśle, sercu, ciele. To informacje dla Ciebie.

Odkrycie prawdziwego źródła stresu wystarczająco wcześnie pozwala zapobiec skutkom, które dotykają ciała fizycznego powodując problemy zdrowotne.

Stres – stan permanentnego podenerwowania, wytwarza kortyzol zwany hormonem stresu. A to prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych w układzie immunologicznym, sercowo-naczyniowym, pokarmowym i oczywiście obniża komfort życia.

Co nas zanieczyszcza, co jest tym nalotem?

  1. Jedzenie – alkohol, przetworzona żywność, cukier, nadmiar posiłków mięsnych … to są toksyny, które obciążają nasze ciało fizyczne. Nie chodzi o to, by radyklanie odrzucać. Nie każdy jest na to gotowy. Chodzi o to, by zrozumieć skąd bierze się potrzeba zjedzenia/wypicia tego. I czy wiesz jak to wszystko działa na organizm i jakie ma konsekwencje.

2. Narzekanie – zarówno, gdy ktoś narzeka, ale również, gdy my to robimy.

Narzekanie – czyli skupianie się na negatywnych aspektach życia i ciągłym wyrażaniu niezadowolenia. Dając uwagę narzekaczowi lub samemu narzekając otulamy się brudną kołdrą wypełnioną emocjami osądzania, krytyki, nietolerancji. Trudno potem wyjść z takiego obciążenia.

3. Telewizja, radio, internet – wizja i fonia, kanały wpływu na naszą podświadomość. Wybieraj świadomie czemu/komu dajesz uwagę, swoją cenną energię.

Każde radyklane poglądy to dzielenie ludzi, powoduje to, że nasza energia nasącza jak gąbka zanieczyszczeniami, bo wpływa na nas w taki sposób, że zmusza do opowiedzenia się po którejś ze stron. Wszystkie skandale i czerwone paski ściągają naszą uwagę, czyli energię do tragedii, braku harmonii i balansu. I od razu wytwarza się kortyzol.

4. Brak ruchu – to stagnacja. Ciało fizyczne zastyga i wraz z nim nasza energia. Powstają blokady i utwardzają się struktury oporu, w których nie ma przepływu. Każda aktywność fizyczna powoduje przepływ i dodaje energii witalnej.

5. Przekonania – jedno z trudniejszych do zidentyfikowania źródeł zanieczyszczenia energetycznego.

6. Emocje – gdy im się poddajemy, gdy rządzą nami, zwłaszcza te negatywne zanieczyszczamy siebie, przestrzeń i ludzi wokół. Co innego jest przeżyć emocje w uważności, a co innego, gdy nami kierują.

Bywa, że niektóre niewspierające przekonania są łatwo dostępne dla naszej świadomości i można je oczyścić. Jednak większość przekonań tkwi głęboko i pracuje w podświadomości. Jak je odkryć i uwolnić? Moim narzędziem, które jest potężnym oczyszczaczem niewspierających przekonań wpływających na nasze codzienne emocje jest metoda Tippinga radykalne wybaczanie. Szczegóły znajdziesz tu.

Bywa również, że żyjemy w specyficznym kole obciążeń i zanieczyszczeń.

Koło zanieczyszczeń.

> Śmieciowe jedzenie powoduje > obniżenie samopoczucia fizycznego i psychicznego, które prowadzi do > narzekania, stresu, lęków, bólu, trudnych emocji, co prowadzi do sięgania do kompatybilnych z takimi wibracjami > rozrywek np. filmy i seriale (przemoc, horror, napięcie). A to robimy siedząc lub leżąc, konsekwencja to > brak lub mniejsza ilości ruchu, co wpływa na odczuwanie stresu i napięcia, który zaczynamy >zajadać śmieciowym, niskowibracyjnym jedzeniem lub zapijać. I  znowu zaczyna się koło.

Dlatego uważność na każdym etapie tego koła daje możliwość podjęcia świadomej decyzji – WYCHODZĘ. Nie jem tego, nie oglądam tego, idę na spacer, nie narzekam, świadomie oddycham w chwili stresu, idę na terapię, szukam sposobu na odkrycie i uwodnienie niewspierających przekonań, autodestrukcyjnego zachowania.

Nie doprowadzam się do ostateczności.

Energia i wibracje wytworzone w takim negatywnym kole wpływają na nasze zdrowie, na przestrzeń, bliskich, relacje w pracy, podejście do życia.

Jak i kiedy wprowadzić oczyszczanie w życie?

Powoli. Zgodnie z poziomem świadomości. Zgodnie z sobą.

Sprzątanie zaczynamy od siebie. Zawsze. Od uważności na siebie. Bierzemy za wszystko odpowiedzialność (co nie oznacza obwiniania się). Rozumiemy, że nawet jeśli ktoś konfliktowy pojawił się w naszym życiu to tylko dlatego, że podobna wibracja gdzieś w nas jest, na jakimś nieuświadomionym poziomie przyciągnęliśmy coś lub kogoś.  Należy to najpierw zobaczyć, potem starać się zrozumieć i uwolnić.

Kiedy się oczyszczać?

Oczyszczanie energetyczne można przeprowadzać regularnie lub w odpowiedzi na konkretne wydarzenia. Oto kilka sytuacji, gdy szczególnie ważne jest posprzątanie w energii:

  • Stresujący dzień w pracy.
  • Konflikty w rodzinie, kłótnia.
  • Duże zmiany życiowe np. utrata lub zmiana pracy, rozwód, przeprowadzka.
  • Ważne spotkania, podróże.
  • Gdy czujesz zmęczenie, bezsilność, brak stanowienia o sobie.

Oczyszczanie energetyczne jest istotne jako codzienna praktyka dbania o własne samopoczucie i równowagę. Wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jak samodzielnie się oczyszczać?

Każdy poranny i wieczorny prysznic – powiedz lub z serca pomyśl:

Każda trudna sytuacja – odetchnij tak, jak podpowiada ciało i powiedz lub pomyśl:

Dla niektórych wspierające mogą być odpowiednie kamienie (turmalin, tygrysie oko, kryształy) lub szałwia i Palo santo.

Ruch, kąpiele leśne, kontrola myśli, pozytywni i wspierający ludzie, relaksacje, medytacje to powoduje podwyższenie naszych wibracji i samoistne umacnianie się naszej ochrony energetycznej.

No i oczywiście, a dla mnie przede wszystkim najwięksi POMOCNICY: DŹWIĘKI MIS I GONGÓW. Dźwięk tych naturalnych instrumentów dociera do miejsca w ciele, sercu i umyśle, które najbardziej potrzebuje oczyszczenia i wypełnienia spokojem, bezpieczeństwem i miłością. Regularne uczestnictwo w koncertach i masażach dźwiękiem jest jak porządne mycie zębów. Dla bardziej zanieczyszczonych jest jak wizyta u stomatologa. Najpierw trzeba umyć, uzupełnić ubytki, czasem zrobić kanałowe leczenie. A potem SAMODZIELNIE systematycznie myć ząbki. I już tylko okazjonalnie odbywać przegląd energetyczny w dźwiękach.

Dźwięki mis i gongów są niezawodne. Perfekcyjnie identyfikują problem i uwalniają blokady. Świadomość nie ma szans manipulacji procesem.

Efekt to czystość energetyczna i nowa perspektywa zrozumienia zdarzających się życiu zanieczyszczeń u siebie i innych.

Czystość energetyczna daje nam poczucie mocy, samostanowienia i możliwość zidentyfikowania swojego, indywidualnego, wyjątkowego koloru w tęczy.

Wówczas główną motywacją do rozwoju zamiast lęku staje się:

CIEKAWOŚĆ, TWÓRCZOŚĆ, MIŁOŚĆ

by móc wyrażać siebie w radosny sposób.

I tego życzę każdemu zapraszając jednoczenie na indywidualne i grupowe spotkania w dźwiękach mis i gongów.

Asia

Udostępnij:
0:00
0:00